Skystar 2 PCI,

-Versiyon: 2.6d (Büyük Tuner)
-Chipset : B2C2 chipset
-Hızlı data alımı (internet vb.), maximum 90 Mbps
-Digital uydu, tv ve radyo programları
-Eş zamanlı görüntü kaydı fonksiyonu (PVR)
-Hızlı program kaydı ve listesi
-Tak & Çalıştır
-Giriş Frekans Aralığı 950 MHz - 2.150 MHz
-Sembol hızı 2-45 MS/saniye., SCPC ve MCPC
-İşletim Sistemi WIN 98, SE, ME, 2000, XP
-Alman Malı
-Tuner Girişi: F-konnektör
-Giriş Empedansı: 75 Ohm
-Demodulation: QPSK
-Viterbi oranları: 1/2, 2/3, 3/4, 5/6, 7/8, otomatik
-LNC kontrol: 14/18 Volt polorizasyon switch'i
-22 kHz ve DiSEqC 1.0 için swicth frekans oranı
-IF-Bant Genişliği: 36 MHz
-Uyumlu İşletim Sistemleri: Win 98 SE, Win 2000, Windows XP
-Uyumlu Yazılılımlar : ProgDVB, DVB Viewer, EzDVB, Yankse, Softcam, SymCI v1.72, ConaxDLL, MD Logger, CW Cam Emu, Snitch v2 beta3 ve diğerleri

Sky Star 2 ile Neler Yapılabilir?
Abone birine gönderilen Webcam görüntüleri, JPEG'ler, MP3'ler, programlar kolayca indirilebilir. Ama bu olay "uydudan bedava internet" değil. Çünkü abone olmadığınız sürece talep ettiğiniz size özel birşeyin size uydu üzerinden gönderilmesi söz konusu değil.

SS2 kartı ile şunlar yapılabilir;
1) Tüm Türk ve yabancı, şifreli ve şifresiz digital tv ve radyo yayınlarını bilgisayarınızdan izleyebilirsiniz (digital uydu alıcısı görevi).
2) MPEG-4 gibi normal digital DVB uydu alıcılarının alamadığı "streaming media" yayınlarını alabilirsiniz.
3) yayınları hard diskinize(HDD)kaydedebilirsiniz. (40GB HDD'de 24 saatlik TV yayını saklanabilir) SkyStar2 kartına DiSEqC sviç kullanarak 4 taneye kadar çanak bağlanabilir.
4) Uydudan internet hizmeti alabilirsiniz.(tek yönlüdür. sadece internetten büyük dosyaları bilgisayarınıza hızlı indirmek(download) için yararlıdır. Normal internet bağlantınıza ilave olarak bir de uydudan bir servis sağlayıcıya abonelik gerektirir.)Çift yönlü için çanak ve gerekli sistem daha değişik. Şu anda sadece tek yönlü uydu internet abonesi olabilirsiniz(sizden gidecek dosya v.s. için yerel abonelik ve internet(modem bağlantısı) gereklidir. Uydudan SS2 kartınızdan yararlanarak hızlı download yapabilmeniz için ayrıca ilave olarak uydudan servis sağlayıcı aboneliği gerekiyor. Bunun için çanağınızın baktığı uyduda bulunan bir internet servis sağlayıcının programını indirip makinenize yüklemeniz ve servis sağlayıcıya kredi kartınızla abone olmanız gerekmektedir. (Tek yönlü için gidiş yönü mevcut internet aboneliğinizle olacağından bu abonelik mevcut aboneliğinize ek olacağından masrafınız artacak, ancak her türlü "download" hızınız çok yükselecektir.) 7derece doğu W3 uydusundaki için en küçük bir çanak yeterlidir.
5) Eğer ekran kartınız "TVout" özelliğine sahipse uydu yayın görüntülerini bilgisayarınızdan TV'nize de aktarabilirsiniz. Yine de eğer amacınız TV'den izlemek ise görüntü kalitesi bakımından normal bir uydu alıcısı almanızı tavsiye ederiz. Bilgisayardan izlenen görüntü kalitesi mükemmeldir. TV'ye aktarılan kalite ise ekran kartınıza bağlı.
6) Kart ile birlikte verilen CD'lerde her türlü bilgi mevcut. Kartın bilgisayara takılışı çok kolaydır, ancak kısa devre, statik elektrik gibi nedenlerle kartı veya bilgisayarınızı kolayca bozabilrsiniz. Kartın tüm fonksiyonlarından yararlanabilmeniz için gerekli kurulumlar(programlar)ileri derecede bilgisayar bilgisi gerektirir.
Bilgisayarınızda boş bir PCI slotu varsa SS2 kartı sizin bilgisayarınızda da çalışabilir

Sky Star2 için, bilgisayarımın konfigürasyonu ne olmalı?
Tavsiye edilen donanım:
- Data alımları için min. Pentium III 500Mhz işlemci,
- Tv yayınları için min. Pentium III 700Mhz işlemci,
- 128 Mb. RAM,
- HDD üzerinde 30 Mb. boş alan,
- 2D grafik kartı (3D ve 8 Mb Ram tercih edilir),
- Ses kartı,
- Data istemleri için mevcut internet bağlantısı...

Skystar2 USB(Notebook için)
Yukarıdaki özelliklerin yanında bu kartın üzerinde kendi işlemcisi vardır bilgisayarı yormaz, ayrıca motorlu çanakları bu kart ile çevirebilirsiniz, diğer özellikleri yukarıdaki gibidir.

Not:Alıntıdır.