Yaza selülitsiz bacaklarla girin

Özellikle yaz aylarında kadınların en büyük kabusu selülitler. Masaj ve antiselülit kremleriyle bu problemle baş edebilirsiniz.

Kadınların en çok şikayetçi olduğu problemlerden biri selülit. Yaz aylarıyla beraber bu cilt problemi bir kabusa dönüşüyor. Selülit basen ve kalça bölgelerinde, cildin yüzeyinde oluşan portakal kabuğu gibi pürüzlü bir görünümdür.
Deri altındaki yağ hücreleri östrojen hormonunun da yardımıyla genişler ve bu bağ dokusu vücudun daha fazla su tutmasına neden olur. Azalan kan dolaşımıyla beraber oksijen emilimi de azalır ve cildin esnekliği azalır. Bunun sonucu olarak cilt girintili çıkıntılı bir görünüme sahip olur.
Selülit yaşam biçiminiz ve beslenmenizle alakalı. Ancak kozmetik ürünler bu problemle baş etmenize yardımcı oluyor. Antiselülit ürünler ortak bir amaca sahip: Kan dolaşımını artırmak, vücuttaki fazla suyu atmak ve düzgün, pürüzsüz bir cilt kazandırmak. Elbette bu ürünlerle selülitlerin tamamını gidermek mümkün değil. Ancak çoğu ürün düzenli kullanım sonrası önemli ölçüde düzelme vaat ediyor.
Pek çok antiselülit kremi masaj gerektirmiyor. Ancak masaj kan dolaşımını artırdığından ve ürünün cilde daha iyi nüfuz etmesini sağladığından selülit tedavisinde faydalı.

Masaj ürünleri
Masajla sıkılaştırın
Eğer masaj yaptırmaktan hoşlanıyorsanız St Bart’ın masaj jelini kullanabilirsiniz. Bu jelin selülit görüntüsünü azaltmada ve doğum sonrası çatlaklarını onarmada etkin olduğu söyleniyor.

Kan dolaşımını artırın
The Body Shop’un fırçası kaktüs liflerinden yapılmış. Banyodan önce dairesel hareketlerle uyguladığınızda kan dolaşımını artırıyor. Ardından markaya ait selülit serumunu sürebilirsiniz.

İnatçı selülitler için
La Dione’un sabunu Marea masaj aleti şeklinde. Bu sabun özellikle inatçı selülitler için üretilmiş. Polyplant özlerinin yağ yakıcı ve sıkılaştırıcı etkisiyle loofah süngeri taneciklerinin peeling etkisini içeriyor. Vücut temizliğinizi yaparken aynı zamanda selülitle mücadele etmenizi mümkün kılıyor.

İnceltici kremler
10 günde gözle görülebilir farkBiotherm’in Celluli Laser adlı ürünü düzenli kullanım sonrası 10 günde santimetrik incelme vaat ediyor. Klinik çalışmalarda sabah akşam düzenli kullanım sonrası portakal kabuğu görünümünde yüzde 74 oranında bir azalma görülmüş. Ürünün içeriği diğer antiselülit kremlerinde olduğu gibi kola cevizi, kafein, gingko gibi yağ yakıcı aktif bileşenlerden oluşuyor.

Çift etkili krem
Estee Lauder’ın selülitlerin görünümünü azaltan bu yeni serumu ikili etkiye sahip. Ürün selülitlerin görünümünü minumuma indirirken bacaklarda biriken fazla suyu da atmayı amaçlıyor. Ürünü masaja ihtiyaç duymadan sabah akşam kullanabilirsiniz.

Spor etkisi
Sisley’in bu anti selülit kreminin vücutta spor yapmış etkisi gösteren ilk inceltici ürün olduğu söyleniyor. Ürünün içindeki temel aktif madde pirinç peptit özü. Bu madde spor sırasında artan enerji kullanımının vücudumuzda yarattığı etkiyi taklit ederek yağ birikintilerini harekete geçiriyor.

Anında toparlama
La Prairie’nin bu inceltici kremi anında toparlama etkisi vaat ediyor. Kolajen sentezini artırarak cildin sıkılığının geliştirilmesine yardımcı oluyor. Oluşmuş ve oluşmakta olan selülitler için azaltıcı bir etkiye sahip.

Dört haftada iki santim incelme
Lancome’un ürünü Sculpturale dört hafta sonunda iki santim incelme vaat ediyor. Ürünün içindeki ultra soğutucu formül cilt sıcaklığını 32 dereceye kadar düşürüyor. Ardından içindeki kafeinler sayesinde vücuttaki yağ rezervlerini harekete geçiriyor. Toksinler ve su atılımı sayesinde dört haftada cildinizin yeniden şekillendiği söyleniyor.

Sorunları azaltıyor
Carita’nın antiselülit kremi La Creme Parfaite Corps’un yaşlanma döneminde oluşan problemleri azalttığı söyleniyor. Aynı zamanda problemli bölgeye masajla uyguladığınızda da selülitlerin azalmasında etkili.
Jelle zayıflayınSampar’ın inceltici jeli mikro dolaşımı artırarak yağlarınızı kırmayı ve sizi zayıflatmayı vaat ediyor. Ayrıca ciltteki atıkların yok edilmesinde ve yaşlılık belirtilerin azaltılmasında da etkili olduğu söyleniyor. Gözle görünen sonuçlar elde edebilmeniz için en az iki hafta düzenli kullanmanız gerekiyor.

Fazla suyu atıyor
Juvena’nın antiselülit kreminin vücuttaki fazla suyun atılmasına yardımcı olduğu söyleniyor. Ürünün aktif bileşikleri dolaşımı artırıp yağ dokusunu azaltan slimmigen, cilt dokusunu sıkılaştıran ve tahrişleri önleyen nar özü ve uyarıcı özellikteki mate.

Alıntı 28.04.2008 Milliyet