Papatya yağı, çiçeği gibi çok sempatik, hassas ve hoş kokulu bir yağ.. Eğer hassas, kuru hatta problemli bir cildiniz varsa; yaraları iyileştirici ve cildimizi besleyen papatya yağını güvenle kullanabilirsiniz..

Papatya yağı, yaraları iyileştiren ve cildimizi besleyen bir özelliğe sahiptir.

Papatya yağını cildimiz için nasıl kullanmalıyız ?

Islak veya nemli bir pamuğa bir miktar ( yarım çay kaşığı kadar ) papatya yağından döküp yüzünüzü bununla güzelce, hırpalamadan ,nazik hareketler ile silin. Sonra pamuğu bir kenara bırakıp, elleriniz ile bir-iki dakika hafif bir masaj yapın cildinize.. 45 dakika sonra, cildinizi su ile yıkayın ( sabun kullanmayın) ve nazikçe kurulayın..

Cildinize dokunduğunuzda, sedefe dokunuyor gibi hissedeceksiniz..!

EGER CİLT TİPİNİZ COK FAZLA DUYARLI, HASSAS İSE :
EGer cildiniz cok cok hassas ise, yuzunuzu su ile yikayip kurulamayın ve hemen ISLAK OLAN avucunuza yarim cay kasigi papatya yagini dokun ama fazlasi degil.. sadece yarim cay kasigi olacak. Elleriniz ile yagi soyle bir ovuşturun ve ISLAK OLAN cildinize hafif masaj ile tatbik edin. 5 dakika sonra durulayin yuzunuzu..

Bunu haftada bir defa yaparsanız eger ,cildiniz esneklesecektir ve puruzsuzlesecektir. Aynı zamanda kuruluk da azalacaktir insaallah..

Hassas ciltler için problem yaşamadan kullanılabilinecek bir yağ olduğundan iki-üç günde bir cildinize uygulayabileceğiniz gibi, haftada bir de kullanabilir; ya da cildinizin tepkisine ve ihtiyacına göre bunu siz de rahatlıkla belirleyebilirsiniz..

Papatya YAğının Kokusu Nasıldır?

Yoğun bir paptya kokusu içeren hoş bir kokusu vardır. Papatya kokusundan hoşlananlar için güzel kokuludur.

Papatya Yağını Sizler Denediniz mi?

Degerli Hanımlar; denemediğimiz hiçbir ürünü sitemizde sizlerle paylaşmamaya gayret ediyoruz inşaallah. Papatya YAğını denedik ve çok memnun kaldık..! En hassas ciltlerde dahi çok etkili ve cilde rahatsızlık vermeyen bir yağ olduğunu gördük.. Eğer cildiniz çok hassas ve kuru ise, yukarıda belirttiğimiz şekilde; çok duyarlı ciltler için verdiğimiz kullanim şeklini tatbik ediniz..

Papatya yağı pahalı mıdır?

Papatya yağı çok pahalı bir yağ değil.. 2,5 liraya, 20 c.c. lik küçük bir şişe alabilirsiniz. Bu şişedeki yağı eğer haftada bir kullanırsanız sanırım bir kaç ay süre ile tüketebilirsiniz.. Hergün kullansanız da en az bir ay yeterli gelecektir.

Papatya yağı yalnızca cilt için mi faydalıdır?

“Papatya yağı sadece cildimizi güzelleştirmek için kullanılmıyor.. Aynı zamanda Romatizmal kas ağrıları papatya yağı ile masajlarla hafifletilebilir. Kötürüm organlara da aynı biçimde masaj yapılabilir; çok rahatlatıcıdır(doktor doğa). “

Ayrıca bademcik iltihaplanmalarında ve diş iltihaplarında gargara olarak da kullanılır.

Papatya yağını diğer faydaları için nasıl kullanmalıyız?

Dışardan kullanımında, cilde masaj şeklinde tatbik edilir..
Gargara için ise 1 fincan su içerisine 4-5 damla damlatılarak gargara yapılır.

Papatya yağı içilebilir mi?

Hayır! İçilmesi kesinlikle sakıncalıdır..!

Önemli Not : Papatya çayını veya yağını gözlerinize sürmeyiniz..! Maskelerde olduğu gibi göz çevresi hariç uygulayınız.
__________________