Alman.NAB temizlemek için Regedit ve Fixler

Henüz bir virüs tarama programım yok ama bu aralar bir tane kurmayı hedefliyorum. Çünkü bir çok bilgisayar JambanMu, Alman yada Almanahe Virusüyle karşı karşıya. İşte belirtiler: C:sürücüsü içinde HELP ME!!.html isimli bir dosya var. Dosyayı açtığınızda başlıkta W32.JambanMy.V2 yazıyor, mesaj başlığı ise MESSEGE FROM HELL!! ve içeriğinde ise şunlar yazıyor: It insults and complain about KFC, McDONALD, 7 11, oil, water, electricity, azam, zawawi, kamal, dzulkifli, israel, bush and yahudi. At the bottom, it has a line that says “Reported by 666.JambanMu.V2″ JambanMu, Alman yada Almanahe Virus nasil temizlenir
2. Registry Editörü kapalı. Muhtemelen şu mesajla karşılaşacaksınız: Registry Editing has been disabled by your administrator 3. Komut satırı (cmd) kapalı. Muhtemelen şu mesajla karşılaşacaksınız: Command prompt has been disabled by your administrator 4. Görev yöneticisinde şu programları görebilirsiniz: Flash.10.exe ve Macromedia.10.exe (Windows Task Manager) 5. Bir klasörün içindeyken Araçlar menüsünden klasör seçeneklerini değiştiremezsiniz. Restore Folder Options 6. Başlat menüsünden ara komutunu seçemezsiniz. 7. Bilinen bir çok antivirüs sitesini ziyaret edemezsiniz. Bu virüsler sisteminize usb belleğinizden bulaşmış olabilir. Öncelikle usb belleğinizi temizlemeye çalışın. USB bellek autorun olarak çalıştırmayın. sağ tuşla tıklayın ve aç seçin. içinde autorun dosyası varsa açın. İçinde Flash.10.Setup.Exe diye bir satır varsa virüs kesin buradan bulaşıyor. dosyayı silin.

Şimdi bu virüsleri yok edebileceğiniz programlara ait linkeri veriyorum. İlk ikisi registry den bu virüslere ait dosyaları çıkarıyor.
Download ComboFix Download SDFix
Registry temizlendikten sonra alttaki ikisi ise virüsleri sisteminizden temizliyor.
Download AVG Win32/Alman Removal Tool Download KillFlash1.0

kaynak p dfdergi