+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3, 1 ile 3 arası.

Konu: Helal Olsun Sana,Koçum Benim....

Moderator AKREPKRAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Helal Olsun Sana,Koçum Benim....

Kucağında sevdiği çocuk, kurduğu okulda 1’inci oldu

Babasının 24 yıl önce ‘başarılı’ olması için merhum işadamı Vehbi Koç’un kucağına verdiği Serdar Aldatmaz, Koç Üniversitesi’ni birincilikle bitiren 3 öğrenciden biri oldu.

Koç Üniversitesi’nde 758 öğrenci mezuniyet heyecanı yaşadı. Okulu birincilikle bitiren üç öğrenciden biri olan Serdar Aldatmaz, yıllar önceki bir tesadüfü anlatarak, “Ailece Erdek’ten yaz tatilinden dönerken, bindiğimiz vapurda Vehbi Koç da varmış. Babam onun gibi başarılı olmam için beni Vehbi Koç’un kucağına vermiş” dedi.

Koç Üniversitesi’nin Rumelifeneri kampusunda önceki gün düzenlenen törende konuşan Koç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Attila Aşkar, Koç Üniversitesi’nin 588 lisans, 168 yüksek lisans ve 2 doktora olmak üzere, toplam 758 mezun verdiğini söyledi. Johns Hopkins Üniversitesi’nin 13. Rektörü William Brody ise öğrencilere hitap ederek, “Çoğunuz sadece başarılı değil, çok başarılı olma yeteneğine sahipsiniz” dedi.
    Konuşmaların ardından Rahmi Koç ile Aşkar, Koç Üniversitesi adına, Brody’e “Şeref Doktorası”nı takdim ettiler. Daha sonra Koç Üniversitesi’nden 4 üzerinden 4 not ortalamasıyla dönem birincisi olan Serdar Aldatmaz, Nuri Erşahin ve Ergin Mizahi’ye plaket verildi. Serdar Aldatmaz, yaptığı konuşmada, 24 yıl önce Erdek’ten tatilinden dönen ailesinin, vapurda Vehbi Koç’a rastladığını belirterek şöyle konuştu:
    “Babam beni Vehbi Koç’un kucağına vermiş, onun gibi başarılı olmam için. Aradan 24 yıl geçti ve şu anda Koç Üniversitesi’nden birincilikle mezun oluyorum. Vehbi Koç’un beni kucağına almasının bu başarımda bir etkisi var mı, bilmiyorum. Ama bugün onun önderliğinde kurulan Koç Üniversitesi sayesinde sizlerin karşısındayım.”
    Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyelerin verildiği törenin sonunda öğrenciler, keplerini havaya fırlatarak mezuniyet sevinci yaşadılar.

‘Atatürk ilkeleri erozyona uğramamalı’

Törende konuşan Koç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Rahmi Koç da, “Atatürk ilke ve inkılaplarının erozyona uğramasına hiçbir şekilde müsaade etmemeliyiz, müsamaha göstermemeliyiz. Laik cumhuriyetten katiyen taviz vermemeliyiz” dedi.

Koç Üniversitesi’nde tıp fakültesi kurulmasına karar verildiğini anlatan Koç, üniversiteye bağlı yeni bir hastane inşa edileceğini, bu hastanenin Amerikan Hastanesi ile işbirliği içinde olacağını belirtti. Koç ayrıca, bin öğrenci kapasiteli, yatakhane binalarının da içinde bulunduğu mini kampusun temelinin yakında atılacağını ve kampusun gelecek yıl ise açılmasının planlandığını kaydetti.

Geçen yıl cumhurbaşkanlığı seçiminin yapıldığını hatırlatan Koç, demokrasinin bu sınavlardan yüzünün akıyla çıktığını belirtti. Koç, demokrasi olmayan ülkelerin ne halde olduklarının görüldüğünü, Türkiye’nin, demokratik bir sistemden başka bir tarzla idare edilmesinin mümkün olmadığını ifade ederek, “Atatürk ilke ve inkılaplarının erozyona uğramasına hiçbir şekilde müsaade etmemeliyiz, müsamaha göstermemeliyiz. Laik cumhuriyetten katiyen taviz vermemeliyiz” diye konuştu.

16.06.2008 Milliyet Gazetesinden Alınmıştır.

www.forumbt.net
    Konu AKREPKRAL tarafından (16-06-2008 Saat 15:29 ) değiştirilmiştir.

Moderator AKREPKRAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Sevgili Arkadaşlar.....

İşte bu benim harbi öz yeğenim Serdar,onun başarılarıyla gurur duyuyorum,inşallah bizim çocuklarımızda bu Bayrağı Serdar Abilerinden alıp dahada ileriye götürürler....

Allah herkeze bu başarıları nasip etsin,seni çok seviyoruz SERDAR.

Namı değer Dayın AKREPKRAL....

Administrator overdose - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    istanbul

Maaşallah abi.
    Artık darısı senin çocuklarının başına.
    - CANON POWERSHOT S5 IS 8.0MP -
    - SAMSUNG i550 3.2mp+wifi+GPS+2.6 SmartPhone -
    - SAMSUNG i900 Omnia 16Gb -

- TOSHIBA 37WL67Z LCD TV -
    - DreamBox 500 -
    - DreamBox DM600 -
    - SANDISK 8 GB microSDHC Card -
    - Next 8000 X-CAM RECEIVER -