En Sessiz Klima Modelleri – Yaşam Alanlarında Konfor

Yaz kış fark etmeden her mevsim ihtiyacımız olan klimaları satın alırken dikkat ettiğimiz ilk konu klimanın fiyatı oluyor. Büyük bir yanlış olan bu alışkanlığımız ilerde pişman olmamıza neden olabiliyor. Klima alırken dikkat etmemiz gereken aslında klimanın kapasitesi, teknik avantajları ve sessiz çalışıp çalışmaması olmalı. Yıllarca kullanacağımız klimalarda dayanıklılık ve konfor aramalıyız. Enerji sınıfı, fiyat ve inverter teknolojisi gibi klima özelliklerinin yanında dBA seviyesi dediğimiz klima sesi en önemli husus. En sessiz klima sayesinde yaşam alanlarımızda konfor oluşturabiliriz.

dBA ses seviyesi olarak duyacağınız dBA desibel kelimesinin kısaltılmış hali. Ses seviyelerini ölçmek için kullanılan dBA, klima satın alırken işinize yarayacak bir kavram. Neyi almanız gerektiğini bilirseniz daha rahat edersiniz. Alacağınız klima markası ve modeli ne olursa olsun en sessiz klimalar arasından seçim yaparak cihazdan daha yüksek verim alabilirisiniz.Klimanın Ses Seviyesi Kaç dBA Olmalıdır?

Klima sesi için iç ünite ve dış ünite ses seviyesi gibi iki özellikle karşılaşacaksınız. Dış ünite sesi satın alma sürecinde bizi pek de ilgilendirmemektedir. En sessiz mitsubishi klima seçeneklerimizin çok olmasını istiyorsak dBA’sı düşük olan klima modelleri arasından seçim yapmamız gerekmektedir.

En sessiz klima markası ve modelleri bizlere aradığımız dBA değerini verecektir. En sessiz klima kaç db diye düşünenler için klimaları şu şekilde ses seviyelerine ayırabiliriz:

•20 desibel (dBA) altı: Çok sessiz klimalar
•20-30 dBA arası: Sessiz klimalar
•30-40 dBA arası: Orta sesli klimalar
•40 desibel ve üzeri: Sesli klimalarEn Sessiz Klima Markaları ve Modelleri

En sessiz klima modelleri son yıllarda split klimalardır. Klimanın dış ve iç ünite veya ünitelerden meydana gelmesiyle tasarlanan split klimalar, dekoratif ve sessiz olmaları nedeniyle konutlarda tercih edilir. Klima markaları da split klimalarını bu özellikleriyle diğer klimalarına göre daha çok satmaktadırlar.

En sessiz klima markaları arasında da ilk sırayı Mitsubishi almaktadır. Mitsubishi klimalar, sessiz klima özellikleriyle ev ve ofislerde tercih edilmektedir.

Kaynak: http://www.mitsubishiklima.com.tr/en-sessiz-klima