OCZ 30GB Solid Serisi SATA-II Uyumlu SSD Sabit Disk
OCZ'den SSD Devrimi! Artık herkes SSD kullansın diye Solid Serisi uygun fiyatlarla karşınızda!

Uygun Fiyata Yüksek Perfomanslı OCZ 30GB Solid Serisi SSD
Yeni OCZ Solid Serisi SSD sabit diskler yüksek performans ve uygun fiyatlara sahip. Geçmiş serilere çok yakın performans gösteren yeni Solid Serisi SSD'ler, çok daha uygun fiyatlarla kullanıcılara sunuluyor. Böylelikle tüm notebook kullanıcıları, yüksek hıza sahip SSD'ler kullanabilecek.

Yüksek Performans: 155MB/sn Okuma, 90MB/sn Yazma Hızı
Yeni OCZ Solid Serisi SSD sabit diskler yüksek performans ve uygun fiyatlarıyla son kullanıcıya sunuluyor. OCZ, yeni Solid Serisinde 155 MB/sn gibi standart bir 7200RPM sabit diskin 2 katına yakın okuma hızı ve 90MB/sn'lik yazma hızıyla gerçek performans tutkunları için en iyi fiyat/performans oranına sahip SSD'dir.USB Bağlantı ile Harici Disk Olarak Kullanma İmkanı !
OCZ Solid Serisi SSD'ler üzerinde bulunan mini USB giriş sayesinde aynı zamanda harici olarak USB portundan da bilgisayarınıza bağlanabilir. Bu sayede diski sisteminizde kullanabilir, gerektiğinde de harici olarak yanınızda taşıyarak başka bir bilgisayara USB arabirimi aracılığıyla bağlayabilirsiniz. Ayrıca Solid Serisi SSD'nin harici bir 2.5" disk kutusuna takılması gerekmediğinden, harici disklerden çok daha incedir ve az yer kaplar.

Notebook'lara Masaüstü PC Gücü! OCZ'den Solid Serisi SSD'ler!
OCZ'nin yeni Solid Serisi SSD sabit diskleri bugüne kadar ancak ileri seviye masaüstü PC'lerde kullanılan 10.000RPM sabit disklerin performansını dizüstü bilgisayarınıza getiriyor! Üstelik standart disklere göre çok daha sessiz, daha az güç tüketimli, daha serin ve bugüne kadar SSD'lerde görülmemiş kadar düşük MB başına maliyetler ile!


Yeni Solid Serisi ile Maksimum Uyumluluk!
OCZ'nin yeni nesil Solid Serisi SSD'leri hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlarda maksimum uyumluluk sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bazı geçmiş versiyon SSD modellerinden farklı olarak üzerinde bulunan bir mini-USB port ile firmware upgrade imkanı sunuluyor. Aynı zamanda mini-USB port sayesinde performansta da geliştirmeye açık bir kapı bırakılmış oluyor.

Sıfır Ses! Sıfır Mekanik Parça!
Artık mekanik sabit disklerin gürültüleri ve bad sector hataları geçmişte kaldı! Tümüyle NAND flash bellek tabanlı OCZ Solid Serisi SSD sabit diskler tümüyle gürültüsüz ve 1500G gibi inanılmaz yüksek şok dayanımına sahiptir. OCZ Solid Serisi SSD'ler hiçbir mekanik parça içermediklerinden ötürü bad sector gibi arızalara karşı standart sabit disklere göre çok daha dayanıklıdır.
SSD Nedir?
SSD(Solid State Disk) basitçe USB belleklerden tanıdığımız flash bellek teknolojilerinin hard disk formuna getirilmiş halidir. Tümüyle bellek çiplerinden oluşan SSD diskler, içinde mekanik hiçbir parça barındırmaması sayesinde geleneksel sabit disklerin zayıf yönü olan ve sarsıntı nedeniyle oluşan "bad sector" arızalarından hiçbir şekilde etkilenmez. Üstelik günümüzün yüksek hızlı bellek teknolojileri sayesinde metal plakalı disklerden çok daha yüksek okuma ve yazma hızlarına ulaşabiliriniz.
SSD'nin Önemli Avantajları
 • Veriye Çok Hızlı Erişim: Plakalı sabit disklerden farklı olarak SSD disklerde bir veriye ulaşmak için disk plakasının o noktaya gelmesini beklemeniz gerekmez, bu sayede disk üzerinde pek çok farklı nokta ya dağılmış olan verilere çok yüksek hızda ulaşabilirsiniz. İşletim sistemleri dahil pek çok uygulama düşük gecikmeli arama ve okuma zamanları sayesinde geleneksel disklerden çok daha hızlı açılır ve yükleme zamanları önemli ölçüde kısalır.
  Günümüzde kullanılan plakalı 2.5" notebook diskleri 50-60MB/sn mertebesinde veri aktarımı yapabilmektedir, oysa ki OCZ Solid Serisi SSD sabit diskler 155MB/sn'ye varan okuma süreleri ile özellikle disk üzerinde dağınık halde bulunan verilerin okunmasında önemli artı sağlamaktadır.
 • Yüksek Güvenilirlik: SSD diskler mekanik hiçbir parça içermediğinden sarsıntı ve çarpmalara karşı çok daha dayanıklıdır. Üstelik yüksek nem, ısı ve basınç gibi geleneksel sabit disklerin çalışmasını engelleyen pek çok durumda SSD diskler çalışmaya devam edebilir.1500G'lik şoka dayanım kapasitesi olan OCZ Solid Serisi SSD ürünleri sağlam koruması sayesinde ısı ve nem gibi dış etkenlere karşı da yüksek ölçüde dayanıklıdır.
 • Sessizlik, Hafiflik ve Düşük Güç Tüketimi: SSD diskler mekanik parça içermediğinden sıfır ses ile çalışırlar, ayrıca geleneksel disklerden daha hafiftirler ve daha düşük oranda güç harcarlar.
Yukarıda belirtilen bütün bu özellikleri sayesinde SSD diskler laptop sistemler için ideal bir seçim olmaktadır. OCZ 30GB Solid Serisi 2.5" SSD sayesinde dizüstü bilgisayarınız daha sessiz, daha hafif ve daha uzun pil ömrüne sahip olacaktır.


Teknik Özellikler
 • Kapasite: 30GB
 • Okuma Hızı: 155MB/sn max.*
 • Yazma Hızı: 90MB/sn max.*
 • Erişim Süresi: < 0.2 - 0.3ms
 • İnce 2.5" tasarım: 100 x 70 x 9.3mm
 • Ağırlık: 77g
 • Düşük Güç Tüketimi: 4.5 - 5.5W
 • Darbeye Dayanım: 1500G
 • RAID Uyumlu
 • Ortalama Ömür (MTBF): 1.5 milyon saat
 • Ürün Kodu: OCZSSD2-1SLD30G
*Bütün testler nVidia 680i anakartlarıyla yapılmıştır. Maksimum performans değerleri bu çipset ile ATTO ve PC Mark Vantage yazılımlarından elde edilmiştir.

OCZ Hakkında
OCZ, Amerika merkezli dünyanın en prestijli performans bellekleri üreticisidir. OCZ, açılımı olan "OverClockerZ"a uygun şekilde EVP voltaj garantisi gibi overclockçulara yönelik garantiler ve özel petek yapılı XTC, ısı-borulu HPC, sıvı soğutma kanallı XLC gibi özel teknolojilerle performans belleklerinde liderliğini sürdürmektedir. 2007 yılında PC Power&Cooling ve Hypersonic firmalarını bünyesine katan OCZ, güç kaynakları, soğutucular ve flash bellek tabanlı ürünler ile de pazar payını genişletmektedir.

Not: Alıntıdır.