KWorld Plus TV DVB-S 300U

Kutudan TV kartının dışında 12V besleme sağlayan bir adaptör, USB kablo, kredi kartı büyüklüğünde bir uzaktan kumanda, pil, anten ucunu cihaza uygun şekle dönüştüren bir adaptör, yazılımları ve sürücüleri içeren bir CD geliyor.
Kullanımım klavuzu yok.Tek sayfalık kurulum yönergelerini anlatan bir kağıt var.
Fakat CD nin içeriğinde herşey detaylı anlatılmış.Kendini kanıtlamış markalardan birisi olan Kworld'ün yalnıza uydu yayınlarını alması için tasarlanmış olan DVB-S 300U modeli aslında küçük bir metal kutudan ibaret.Sadece 125 gram ağırlığa sahip olan KWorld'ün ölçüleri 80 x 96 x 20 mm şeklinde. Piyasada satılmakta olan diğer USB dijital TV kartlarına göre boyutların daha küçük olduğu söylenebilir. Gövde malzemesi alüminyum. Kasanın altında herhangi bir lastik ayaklık bulunmuyor.
Çalışmak için ayrı bir güç kaynağına ihtiyacı olan ürün bu gücü bir harici adaptörden alıyor. Ürün ön tarafında çalıştığını gösteren bir yeşil LED ve ürünle beraber verilen uzaktan kumanda için bir alıcı bulunuyor. Donanımsal olarak kurulumu son derece kolay.

Ürün Özellikleri:
* USB 2.0 bağlantı
* 16:9 görüntü desteği
* Otomatik kanal arama ve isimlendirme
* Aynı anda çoklu önizleme
* Elektronik program rehberi
* Teletext
* Zaman atlatma ve zaman programlı kayıt
* Anlık ekran görüntüsü kaydı
* Kumandadan işletim sistemi kapatabilme

Önerilen sistem özellikleri ise en az Intel Pentium 4 2.4 GHz işlemci, 256 MB sistem belleği, DirectX 9 destekli grafik kartı, AC97 uyumlu ses kartı, 1 GB boş sabit disk alanı şeklinde. Daha güçlü bir sisteminiz varsa HD yayınları da kolaylıkla bilgisayarınızda izleyebilirsiniz.

Yazılımın Türkçe desteğinin olması iyi. Ayarlar ve kontroller rahatlıkla yapılabiliyor.İzleme penceresinde farenizin sağ tuşuna tıklayarak ayarlara girdiğinizde İlk olarak uydu kurulumu yapmanız gerekiyor.
Kurulumda gelen listede Turksat 1C/2A uydusunun yanı sıra aklınıza gelebilecek tüm uydular bulunuyor. Otomatik taramada bazı kanallar atlanabildiğinden daha sonra onları elle girmeniz gerekiyor.


Ürünle MPEG2 formatında dilediğiniz kadar kayıt yapabiliyorsunuz.
Uydu kanallarının yayın programını takip ederek istediğiniz yayınları buradan kaydedebilirsiniz. Tabi ki dilediğiniz yayın içerisinden ekran görüntüsü de alabiliyorsunuz.
Fiyat performans olarak alınabiilir bir cihaz.Eksikleri eleavuca oturmayan kumanda ve acemiler için kullanımı zor yazılım.