UEFA'nın her yıl futbolseverler arasında düzenlediği geleneksel "Yılın Takımı" anketi adayları açıklandı. "2008 Yılın Takımı" adayları arasında Milli Takımımızdan Hamit Altıntop, Mehmet Aurelio ve Teknik Direktör Fatih Terim'in bulunması, Türk futbolunun son dönemde yaptığı çıkışı da belgeliyor.

Bayern Münih'li Hamit Altıntop "Yılın Takımı" için orta alanın sağında aday gösterilirken, geçen yıl Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynamasında büyük emeği olan ve şimdi kariyerini İspanya'da Real Betis takımında sürdüren Mehmet Aurelio orta alanın ortasında görev yapan en iyi beş isim arasında sayıldı.

Avrupa'da Yılın Takımı'na teknik direktör olarak aday gösterilen Fatih Terim'in rakipleri; Manchester United'ı Şampiyonlar Ligi şampiyonluğuna taşıyan Sir Alex Ferguson, Zenit St. Petersburg'la UEFA Kupası'nı kaldıran Hollandalı Dick Advocaat, Avrupa Şampiyonu İspanya Milli Takımı'nın ve Fenerbahçe'nin teknik direktörü Luis Aragones ile Anorthosis'in Gürcü çalıştırıcısı Timur Ketsbaia.

Futbolseverler, http://www1.uefa.com/fanzone/TeamOfTheYear/index.html adresinden ankete katılabiliyorlar.


Kaynak:TFF.