2010 Dünya Kupası Avrupa elemelerinde 11 Ekim Cumartesi günü İstanbul'da Bosna-Hersek ve 15 Ekim Çarşamba günü deplasmanda Estonya ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımımızın aday kadrosu, İstanbul'da toplandı.
Milli takım aday kadrosuna çağrılan futbolculardan maçlarını oynayanlar, bu akşam Swissotel'de buluşurken, milli futbolculardan Halil Altıntop, otele gelişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, hedeflerinin Dünya Kupası finallerine katılmak olduğunu söyledi. Altıntop, ''Umarım 2 maçta 6 puan alıp grupta liderliğe yükseliriz'' dedi.
Halil, Almanya'nın Werder Bremen takımında forma giyen gurbetçi futbolcu Mesut Özil ile ilgili bir soru üzerine, Mesut'un, hangi milli takımın formasını giyeceğine henüz karar vermediğini kaydederek, ''Bu konuda söyleyecek fazla bir şey yok. Mesut tam olarak kararını vermedi, zamana ihtiyacı var. 1-2 ay içinde Türkiye adına olumlu bir karar vereceği düşüncesindeyim'' diye konuştu.
Halil, ''Siz hemen milli takımı seçtiniz. Mesut'un böyle davranmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna, ''Mesut orada doğup büyüdü. Herkesin karakteri farklı. Sonuçta kendi kararı. Herkes bir Hamit, Halil, Yıldıray değil. Bu konuda fazla bir şey söylemek istemiyorum'' yanıtını verdi.
Milli futbolculardan Servet Çetin, önlerindeki 2 maçın da çok önemli olduğunu ve bu maçları mutlaka kazanmaları gerektiğini vurgularken, Mehmet Topuz, Bosna-Hersek maçını kazanıp, Estonya'ya moralli gitmek ve deplasmanda da 3 puan almak istediklerini ifade etti. A Milli Takım aday kadrosuna ilk kez çağrılan Aydın Yılmaz da kadroda yer aldığı için duyduğu mutluluğu dile getirirken, 2 maçta 6 puan hedeflediklerini söyledi.

İLK ANTRENMAN YARIN

A Milli Takımımız, Bosna-Hersek ve Estonya maçları için ilk antrenmanını yarın Ali Sami Yen Stadı'nda yapacak.
Milli Takımımızın antrenmanlarından, sadece maçlardan bir gün önce yapılanları 15 dakika basına açık olacak. Diğer tüm antrenmanlar ise medyaya kapalı gerçekleştirilecek. Milliler, 8 Ekim Çarşamba günü BJK İnönü Stadı'nda, 9 Ekim Perşembe günü Ali Sami Yen Stadı'nda basına kapalı çalışacak. Bosna-Hersek maçı öncesi 10 Ekim Cuma günü BJK İnönü Stadı'nda yapılacak son antrenmanın ilk 15 dakikası basına açık olacak.
A Millilerimiz, 11 Ekim Cumartesi günü BJK İnönü Stadı'nda Bosna-Hersek ile yapacağı maçın ardından, 12 Ekim Pazar günü Ali Sami Yen Stadı'nda, 13 Ekim Pazartesi günü de BJK İnönü Stadı'nda basına kapalı idman yapacak. Ay-yıldızlı ekibimiz, aynı gün saat 16.00'da özel bir uçakla Estonya'nın başkenti Tallinn'e gidecek. Millilerimiz, Estonya maçı öncesi 14 Ekim Salı günü A.Le Coq Arena Stadı'nda yapacağı son idmanın da 15 dakikası basına açık olacak.

Bu arada, Milli Takımlar Teknik Sorumlusu Fatih Terim de sadece maçlardan önce basın toplantısı yapacak. Terim, 10 Ekim Cuma günü saat 18.00'de BJK İnönü Stadı'nda, 14 Ekim Salı günü de TSİ 18.30'da A. Le Coq Arena'da basın toplantısı gerçekleştirecek.


Kaynak :TFF.