Terim 2012'ye kadar Milli Takım'ın başındaTürkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim'in sözleşmesinin 2012 yılına kadar uzatıldığını açıkladı. Doğan, bugün Toprak Center'de yapılan yönetim kurulu toplantısı öncesinde, Milli Takımlar Sorumlusu Fatih Terim'e iki yıllık sözleşme uzatma teklifini ettiklerini ve Terim'in bu öneriyi kabul ettiğini söyledi.
Başkan Doğan ile yaptığı görüşmede Terim, Milli Takım Teknik Direktörlüğünün Milli bir görev olduğunu yinelerek, bir önceki mukavelesinde olduğu gibi uzatılan bu sözleşmede de ekonomik konularda hiç bir talepte bulunmadı.
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Doğan düzenlediği basın toplantısında, "Bugün Levent'teki federasyon binasında Fatih Terim ile görüştüm. Ona 2010 yılında bitecek olan sözleşmesini iki yıl daha uzatmayı teklif ettim. Kendisi Milli Takım'ın hocası olmaktan memnun olduğunu, yönetimle uyumlu bir çalışma sergilediğini söyledi ve önerimizi, kendisine duyduğumuz güvene teşekkür ederek kabul etti. Fatih Terim 2012 yılına kadar Milli Takım'ın başındadır. İnşallah kendisinin döneminde takımımız nice güzel neticeler alacak ve bizleri sevindirecektir" dedi.
Avrupa Şampiyonası'nda elde edilen başarıdan dolayı başta Fatih Terim olmak üzere bütün futbolcuları kutlayan Doğan, "Turnuva boyunca milli takımımız, taraftarlarımız ve delegasyonumuzla ülkemiz en iyi şekilde temsil edilmiştir. Federasyon başkanı olarak bundan da gurur duyuyorum" diye konuştu.
Doğan, başarının temel nedeninin birlik ve beraberlik duygusu olduğunu belirterek, "Milli Takımımızla taraftarlar ve delegasyonumuz birlik bütünlük içinde hareket etti, heyecanları hep birlikte yaşadı. Başta cumhurbaşkanımız ve başbakanımız olmak üzere tüm devlet büyüklerimize ve kulüp başkanlarımıza bizlere verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyoruz. Onların pozitif enerjileri bizim başarımıza yansıdı" ifadelerini kullandı.
Avrupa Şampiyonası'nda kazanılan başarının Türk futbolunun sorunlarını çözmeyeceğini vurgulayan Doğan, "Turnuva öncesinde nasıl sorunlarımız varsa bugün de aynı sorunlara sahibiz. Kendimizi olduğumuzdan farklı görme yanlışına düşmememiz lazım. Başarının ayaklarımızı yerden kesmemesi lazım. Futbolda dün yok bugün vardır. Bizim yarınımız da dünya kupasıdır. Eleme grubunda Avrupa Şampiyonu İspanya ile aynı gruptayız ve ilk maçımızı yaklaşık 2 ay sonra Ermenistan'la deplasmanda oynayacağız. Gruptan sadece birinci olan takım direkt olarak dünya kupasına gidecek. Bu yüzden hızlı bir şekilde elemelere hazırlanmamız lazım" açıklamasını yaptı.
Başarının kalıcı ve sürekli olması gerektiğinin altını çizen Doğan, bunun için kararlıkla çalışacaklarını ve projeleri yürüteceklerini belirterek sözlerini bitirdi.kaynak:TFF.