TFF, Euro 2008 için "Taraftar Koordinasyon Merkezi" kurdu04.06.2008
Türkiye Futbol Federasyonu, Avrupa Şampiyonası'nda başlamak üzere bir taraftar projesini devreye soktu. Prof. Dr. Seyhan Hasırcı başkanlığında 20 kişilik ekip, hem Türkiye'den hem de Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden gelecek olan Türk seyircilerin turnuva sırasında karşılaşabileceği olası problemlere çözüm üretilebilmesi ve maçlar sırasında yaşanabilecek fair-play dışı olaylardan uzak kalınabilmesi için hazırlanan taraftar projesini uygulamaya geçirecek. Bu kapsamda hazırlana "Taraftar Rehberi" kitabı 10 bin adet basılarak İsviçre'de havaalanlarında ve Türkiye'nin maçlarını oynayacağı Cenevre ile Basel'deki taraftar bölgelerinde dağıtılacak.
Cenevre'deki "Fan Zone"da konuşlanacak olan "TFF TARAFTAR KOORDİNASYON MERKEZİ" aracındaki görevliler de şampiyonanın yapılacağı şehirle ilgili konaklama, yeme-içme, stadyuma gidiş-dönüş ve her türlü sorun ile ilgili bilgi vererek taraftar elçiliği yapacak. Ayrıca +41 (0) 79 851 07 83 numaralı acil durum hattı da her türlü durum gözetilerek 24 saat açık tutulacak. Zor durumda kalan taraftarlarımız 24 saat boyunca bu hattı arama şansına sahip olabilecek.
Cenevre ve Basel caddelerinde dolaşacak olan taraftar elçileri de maç izlemeye gelenlerden gelebilecek her türlü soru ve sorunları anında çözmek için yardımcı olacak


KAYNAK :TFF.