+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 1, 1 ile 1 arası.

Konu: Hırsız alarm sistemleri

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik tarihi
  Jul 2009
  Yaş
  40
  Mesajlar
  9

  Standart Hırsız alarm sistemleri

  HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

  Hırsız alarm sistemi evimizi , İşyerimizi hırsızlık girişimine karşı koruyan sistemlerdir. Hırsız alarm sistemleri kablosuz alarm sistemleri ve kablolu alarm sistemleri olarak iki ana bölüme ayrılabilir. Ülkemizde ve dünyada hırsız alarm sistemlerini bazı firmalar satmakta bazı firmalar ise kiralama yöntemini kullanarak kullanıcılarına alarm sistemini kiralamaktadırlar.  Son yıllarda alarm sistemlerinin izlenmesi olayı çok gelişmiş ve yaygınlaşmış durumdadır. Bu alarm haber alma merkezleri Alarm sisteminizi 7/24 izlemektedir. Herhangibir hırsızlık girişiminde alarm doğrudan alarm haber alma merkezine düşmekte ve burada 7/24 nöbette bulunan personel sizi veya yakınlarınızı bilgilendirmektedir. Eğer yanlış alarm değil ise hemen polisi aramakta ve hırsızlık girişiminde bulunulan mekana yönlendirmektedir.

  Ülkemizde genelde çok satılan alarm sistemleri Paradox,Crow,DSC ve Caddx alarm sistemleridir. Bunun sebebi bu alarm sistemlerinin çok doğru ve sorunsuz çalışmalarıdır. Problemli ve sorun çıkaran bir alarm sistemi müşteri olarak sizi ciddi rahatsız edeceği gibi 2 yıl boyunca garanti hizmeti veren firmayıda ciddi manada zarara uğratacaktır. Bundan dolayı profesyonel firmalar genelde bu alarm sistemlerini kullanmaktadırlar.  Kurulan birçok alarm sistemi genellikle başlangıçta bir PIR dedektör ve bir MK dan oluşmaktadır. Burada PIR dedektör koridoru ve genel mahali görmekte ve buradaki bir hareketi algılamaktadır. MK Manyetik kontak ise giriş kapısına konarak kapıdan izinsiz girişte alarm panelini bilgilendirmektedir. Bu bakımdan incelendiğinde en basit alarm sistemi seti şu elemanlardan oluşmaktadır.

  1-Hırsız alarm sistemi Paneli

  2-Hırsız alarm sistemi paneli tuştakımı

  3-Hareket Dedektörü

  4-Manyetik Kontak

  5-Alarm ve Siren Bataryası Aküsü

  6-Harici Ortam Işıklı Siren

  7-Kablo ve Bağlantı Aparatları

  Olarak genel manada 7 kısma ayırabiliriz. Genelde kurulan %70-80 alarm sistemi bu elemanlardan kurulmaktadır. Doğru düşünüldüğünde hem ekonomik ve sizi ciddi manada koruyacak olan bu sistem başlangıç için hiçte kötü bir düşünce değildir. Temel seviyedeki bu sisteme ilerleyen dönemlerde dedektör ilavesi yapılarak sistem ciddi manada genişletilebilir konumda olacaktır. Örnek vermek gerekirse ilerleyen dönemde her odaya bir hareket dedektörü ve yine her pencereye manyetik kontaklar konulabilir ve güvenlik seviyesi en üst duruma çıkarılabilir.  Alarm sistemlerine ileve edilecek sensörler sadece bunlarla sınırlı değildir. Alarm sistemine;

  1-Cam kırılma dedektörleri

  2-Su baskını dedektörleri

  3-Duman ve Isı dedektörleri

  4-Gaz algılama dedektörleri

  Gibi dedektörler bağlanabilmektedir.

  Bağlanan bu gibi dedektörler ile günümüz alarm sistemleri komplike bir yapıya kavuşmuş durumdadır. Bu sayede evinize ait diyer alanların kontrolünüde alarm sistemi paneliniz üzerinden yapabilmektesiniz. Yine alarm sistemi panellerini kullanarak ev bina otomasyon sistemleride gerçekleştirilebilmektedir. Uzaktan telefonunuz ile kombinizin açıp kapatılması ;Yine evinizin ışıklarının yakılıp kapatılması gibi birçok işlem günümüz alarm sistemi panelleri ile mümkün olmaktadır.

  Günümüz alarm sistemleri sabit telefon hattınız üzerinden istenildiğinde alarm haber alma merkezine ve yine istenildiğinde sizin cep yada sabit numaralarınıza alarm mesajı bırakabilmektedirler. Bu sayede alarm çaldığından rahatlıkla haberiniz olmakta ve hızlıca olaya müdahale edebilmektesiniz. Yine evinizde sabit telefon hattınız yok ise GSM modülleri kullanarak haber alma merkezi ve kendinize ait cep veya sabit hatlara bildirim yapabilmektesiniz.

  Alıntı: Alarm sistemleri-Alarm Sistemi-Hrsz alarm sistemleri
  Konu mizanci1 tarafından (05-08-2012 Saat 02:04 ) değiştirilmiştir. Sebep: Alıntı vermek için

+ Konu Cevaplama Paneli

Benzer Konular

 1. Ev güvenlik İşyeri güvenliği alarm sistemleri
  Bülent Özçelik tarafından başlatılan Ev / İşyeri Güvenlik Sistemleri konusunda
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-06-2012, 00:41
 2. Güvenlik Sistemleri önemli Bilgiler
  mizanci1 tarafından başlatılan Ev / İşyeri Güvenlik Sistemleri konusunda
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 26-07-2009, 00:34
 3. Yangın alarm sistemleri
  Bülent Özçelik tarafından başlatılan Diğer Elektronik Cihazlar / Tamirat / Bakım konusunda
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 27-01-2009, 01:24
 4. Günümüzde Güvenlik Sistemleri Neden Gerekli?
  sbilge tarafından başlatılan Ev / İşyeri Güvenlik Sistemleri konusunda
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-11-2008, 13:08
 5. Öğrenci Evine Giren Hırsız İle Öğrenci Muhabbetleri
  Bülent Özçelik tarafından başlatılan Gülmece / Mizah / Geyik Alanı / Resimler / Haber Başlıkları konusunda
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 21-08-2008, 23:04

Bu konudaki etiketler

Yetkileriniz

 • Siz yeni konu açamazsınız
 • Siz Konulara cevap veremezsiniz
 • Siz Konulara eklenti ekleyemezsiniz
 • Siz Konularınızı düzenleyemezsiniz
bizimkagithane YenibirYatırım