1- Donanımınızı iyi seçip çalışabilir stabilite bir pc toplamak en mantıklısı)
2- Tiger ve Leo ile çalışır en stabilite toplama pc donanım tavsiyesi için google
arama motorundan yardım alabilirsiniz.
3- Kurulum evde kullanmak için yapmalı, abi ben işyerimde kullanacam profesyonel tasarım, video editing gibi işler yapacam diyorsanız onu bir kere geçin. Zaten her türlü kurulumu da yasal değil... Biliyorsunuz Mac OsX86 projesi Apple tarafından desteklendiği doğrudur ama PC'lere kurulumu illegal olarak kabul edilmektedir.
4- Donanımınızda bazı yada bazısından dahada fazlasını sistem tanıyamayabilir. Bunun için unix sistem alt yapınız olması gerekiyor yada ünix bilen biri. Çünki ekran kartı, ses kartı driverlerını kext dosyalarını pathcliyorsunuz . Tanınmayan donanım için çözüm çok maalesef oturup saatlerce araştırmak zorundasınız.
5- Mantık olarak bu işte ben varım diyen için toplanacak en iyi donanım şu aşağıya yazıyorum:
1- Intel Core 2 Duo işlemci.
2- Anakart: Gigabyte DS3P (ICH8R), Gigabyte 945G-S3, Asus P5LD2-VM SE, İntel Gma X3100 modellerinden biri.
3- Ekran Kartı: Valla en stabil çalışan ekran kartı macintosh donanımının da kullandığı Nvidia Geforce 7300 GT ve 7XXX serisi kartlar sürüce ve driverı'a gerek kalmadan sistem tarafından tanınıyor. ATI'nin X1600, X1X00 serileri ve 2600 pro su alternatifler arasında. Şon çıkan 8800 GT ve ATI 3850, 3870 çözüm aşamasında hatta çözülmüş durumda. Düşünsenize 8800 GT Sonıc ekran kartı ile çalışan orjinal bir leopard.
4- Ram: Tabiki 1 GB üstü öneriliyor marka farketmiyor.
5- 250 GB Seagete Harddisk.
6- DVD yazıcı okuyucu.
7- Kasa Seçimi size kalmış.

Süper donanımlı bir PC'im var ama nefret etmişim XP yada Vista'dan çekilmez dert. Uğraşıp bana sorun çıkarmayan daha stabil bir işletim sistemim olsun derseniz Tiger veya Leopard'ın en son çıkan kırılmış iso dosyasını indiririm 2,5 GB Küsür kurarım abi ellerime sağlık. Kurtulurum Windows'tan. Haa içim el vermiyor mu Windows'tan vazgeçmeye oda basit dual boot yaparım istediğim zaman Windows ile başlarım, istediğim zaman Mac OsX ile. Evet kurulumu biraz zor sabır istiyor ama inanınki bir İntelli macintosh da çalışandan daha hızlı kullanabiliyorsunuz. Hatta dediğim gibi Unix sistem ile altyapı ve bilginiz varsa ve elinizde orjinal Leopard'ınız varsa yaptığınız bu kurulumun üzerine orjinalini dahi yükleyebiliyor aynı zamanda elma menüsüne giderek gerekli güncellemeleri normal bir macintoshta yaptığınız gibi yapabiliyorsunuz.
Eğerki gönlünüze yattı ve bende düşünüyorum diyorsanız daha fazla bilgiyi ve kurulum aşamasındaki sorunları http://uphuck.ggrn.de/forum adresinden takip edebilir ve zaman geçtikçe buradan da bilgi alabilirsiniz.