FORUM KURALLARI

Daha sonra birbirimizi kırmamak için lütfen sabırla Forum Kurallarını okuyunuz!

Önemli Uyarılar:

· Forum içerisinde telif haklarına aykırı olarak korsan yazılım verilmesi ve foruma eklenmesi kesinlikle yasaktır.

· Forum içerisinde yerli (Türk) dijital platformlarına ait yasal olmayan izleme yöntemleri ile ilgili dosya, resim, bilgi eklenmesi veya bilgi sorulması kesinlikle yasaktır.

ÜYELİK HAKKINDA BİLGİ;

ForumBT.net Forumuna üye olabilmeniz için geçerli bir “kullanıcı adı”, “şifre” ve gerçek ” e-posta” adresinizi vermeniz gerekmektedir. Sitemize üye olurken verdiğiniz kişisel bilgilerinizden ForumBT.net yönetimi veya yöneticileri sorumlu değildir. Forumda yazdığınız tüm bilgiler kamuya açıktır. Yani Forumda açtığınız konular veya cevaplar herkes tarafından okunabilecektir. Başka kullanıcılar tarafından açılan konular veya cevaplarda size saldırı, hakaret veya rahatsız edici bir durum varsa mutlaka forum yönetimine haber veriniz.


ForumBT.net üzerinden başka internet sitelerine veya dosyalara bağlantılar olabilir. Maalesef bunların rahatsız edici olması ForumBT.net yönetimi tarafından garanti edilememektedir ve herhangi bir sorumluluğu yoktur. Tabii ki kurallara uygun olmayan dosya ve bağlantılar kaldırılacaktır. Çerezlerin (Cookies) kullanıcı adınızı, şifrenizi, görüntü ve dil seçimlerinizi tuttuğundan açık olması gerekmektedir.

Sizin kullanıcı adınız ile gönderilen konu veya mesajlardan siz sorumlusunuzdur. Foruma giriş şifrenizi korumak sizin sorumluluğunuzdadır. Forumumuza üye olmakla gerekli görüldüğü takdirde yazılarınızın ForumBT.net yönetimi tarafından denetleneceğini ve telif haklarına aykırı dosya ve bilgi göndermeyeceğinizi kabul etmektesiniz.


KURALLAR;

1- Forumumuzda kişileri kışkırtıcı, kin ve nefrete sevk edebilecek siyasi veya dini içerikli yazı, reklam veya propaganda ile kırıcı, küfür ve hakaret içeren mesajlar yazılamaz. İnsanları sosyal sınıf, renk, ırk, din, mezhep, yaşadığı bölge veya dili itibari ile farklılık gösteren bir kesimi, diğer bir kesimi küçük düşürücü, kin ve düşmanlığa sevk edici, tahrik edici yazılar ile halkın bir kesiminin kabul ettiği dini değerleri aşağılayan yazılar yazamaz.

2- Üye olurken genel ahlaka aykırı isim (nick) seçmek, imzanıza kin veya nefret ifade eden yazılar yazmak ve başkalarının adına kullanıcı girişi yapmak yasaktır.

3- Foruma pornografik içerik, yasadışı ürünler, silah veya benzeri, yasadışı ilaçlar veya uyuşturucular, tütün ve tütün mamulleri ile ilgili reklam, bilgi, resim veya satışı ile ilgili konular açmak veya mesajlar yazmak yasaktır.

4- Yeni konu başlığı açmadan önce forumda daha önce o konunun olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Forumun “arama” özelliği kullanılarak aynı içeriğe veya konu başlığına ait yazı olmadığı görülmelidir.

5- Yeni konu başlığı açarken; konunun içeriğine uygun başlık açılması gerekmektedir. Acil, yardım, lütfen veya benzeri başlık ile kullanıcı veya yönetici adına özel konu açılmamalıdır.

6- Forumda büyük harf kullanmak bağırmak anlamına gelmektedir. Büyük harf kullanmamaya özen gösteriniz.

7- Yeni konular ilgili bölümlere açılmalıdır.

8- Uygunsuz veya geneli rahatsız edici mesaj gördüğünüzde lütfen forum yönetimine haber veriniz. Sizin de takdir edeceğiniz gibi her yazılan mesajı denetlememiz mümkün değildir.

9- Profilinizde veya imzanızda dini, siyasi veya örgüt simgesi taşıyan resim veya yazı ekleyemezsiniz. Eklediğiniz takdirde bunlar silinebilir ve tekrar ekleme hakkınız elinizden alınabilir.

10- Aynı kişinin birden fazla kullanıcı adı (nick) ile Foruma üye olması yasaktır. Aksi durumunda tüm üyelikleri iptal edilebilecek veya forumdan tamamen uzaklaştırılabileceklerdir.

11- Kişisel tartışmalara dönüşen konular tespit edildiğinde silinecektir. Konunun muhatabı kişilere uyarı veya ceza verilebilecektir.

12- Üyeler tarafından, başka üyelerin gönderdikleri özel mesajlar (P.M) açık alana yazılamaz.

13- Lütfen forum kurallarına uygun davranış gösterin. Aksi takdirde mesajlarınız silinebilir, mesaj yazmanız engellenebilir, uyarı veya ceza alabilirsiniz.

14- Forum içerisinde belirli bir markayı olduğundan fazla övmek veya kasıtlı bir şekilde kötülemek, firmaları küçük düşürücü yazılar yazmak yasaktır.

15- Forum yöneticileri yazdığınız bir konuyu taşıyabilir, gerekli gördüğü takdirde değiştirebilir veya silebilir. Bu durumdaki konularla ilgili yeni konular veya mesajlarda sebep göstermeksizin silinebilir. Eğer böyle bir durumda mesajınızın forum kurallarına uygun olduğunu düşünüyorsanız, forum yönetimine haber veriniz.

16- Yayıncı kuruluşlar veya firmalarla ilgili yazılar, genel ahlak ve görgü kuralları içerisinde kişileri veya kurumları küçük düşürücü olmamalıdır. Herhangi bir bölümde kişileri, kurumları veya devletleri küçük düşürücü yazılara, alıntılara, resimlere, bağlantılara izin verilmeyecektir.

17- Forum üzerinden ticari amaçlı konu açılamaz, e-posta veya özel mesaj (P.M.) gönderilemez.

18- Forum üzerinden başka forumlara üye toplamak amacıyla konu açılamaz, e-posta veya özel mesaj (P.M.) gönderilemez.

19- Forumda paylaştığınız bağlantılardaki bilgilere ulaşmak üyelik gerektiriyorsa silinebilir. Üyelik gerektiren veya reklam amaçlı eklenen bağlantılar (linkler) kural dışı sayılacaktır.

20- Foruma üye olurken seçtiğiniz kullanıcı adı (nick) eğer bir firma veya markaya ait ise; kullanıcı adı olarak kullandığınız firma veya markanın talebi olması halinde farklı bir kullanıcı adı seçmeniz istenebilir.

Alışveriş Bölümü elinizdeki değerlendirmek istediğiniz ürünleri satabilmeniz veya ihtiyacınız olan ürünleri alabilmeniz için açılmıştır. Yukarıda yazılan tüm kurallar Alışveriş Bölümü için de geçerlidir. Lütfen Alışveriş Bölümü' ne ilan vermeden önce aşağıdaki kuralları da okuyun.

ALIŞVERİŞ BÖLÜMÜ KURALLARI;

1- Konu başlığına satmak veya almak istediğiniz ürünün adını, marka ve modelini belirtin.

2- Satmak istediğiniz ürünün fiyatını mutlaka yazılmalıdır. Fiyatı yazılmamış ilanlar silinebilir.

3- Ticari ilan vermek yasaktır.

4- Orjinal olmayan Oyun, CD, DVD, DivX, vb. medyalar ve program satmak yasaktır.

5- Verilmiş olan ilanlara gereksiz yorum yapmak yasaktır. Satıcı yüksek bir fiyat verdiğinde ürünü satılmayacak ve dolayısı ile fiyatı zaten düşürmek durumunda kalacaktır. Gereksiz yorumlar silinebilir.

6- İlanlarınızda almak veya satmak istediğiniz ürünle ilgili resim, teknik bilgi, fatura, garanti durumu, ürünün durumu, ne zamandır kullanıldığı, şehir dışına kargo ve ilanı verdiğiniz şehir gibi bilgiler yazmanız alıcı veya satıcıların dikkatini çekecektir. Bu da ürününün satışını veya alınışını kolaylaştıracaktır.

Alışveriş Bölümü' nden yaptığınız alışverişte doğabilecek sorunlardan ForumBT.net Yönetimi sorumlu değildir. Alıcı veya satıcı kişilerle yaşadığınız sorunlarla ilgili konu açmadan önce, ForumBT.net Yönetimine haber verin. Tabii ki hiç bir zaman olmasını istemeyiz fakat herhangi bir dolandırıcılık durumunda savcılık izni alındığı takdirde konuya alakadar kişinin foruma üye olduğu bilgilerle, bağlandığı ip bilgileri yetkili makamlara verilebilir.

Bu forum bilgi alışverişi ve paylaşımı amacıyla uzman kişiler tarafından kurulmuş ve yönetilmektedir. Uzman, amatör ve gönüllü kişilerin varlığı ve katkılarıyla büyüyecektir. Lütfen forum kurallarına uyarak bize yardımcı olunuz.

Forum Kurallarını değiştirme hakkı ForumBT.net yönetimine aittir. Forum kuralları gerektiği takdirde ForumBT.net yönetimi tarafından değiştirilebilir ve değiştirildiği anda yeni kurallar da uygulanmaya başlanır.


ForumBT.net Yönetimi