PDA Phone Nedir?
Mobil ortamda EDGE üzerinden internet sayfalarında gezinebileceğiniz, ofis dışındayken e-postalarını anında okuyup cevaplayabileceğiniz, ekli dosyaları açıp üzerinde güncelleme yapabileceğiniz, ajanda bilgileri ve daha birçok ofis uygulamalarına uzaktan erişebileceğiniz bilgisayarlı bir cep telefonudur.

PDA Phone ile neler yapabilirim?
EDGE hızı ile internette gezinebilirsiniz. E-postalarınızı* anında okuyup, cevaplayabilirsiniz. Ekli gelen dosyaları** görüntüleyebilir, değiştirebilir ve kaydedebilirsiniz.
Microsoft Exchange e-postaları, size anında ulaşır (“push e-posta” teknolojisi ile). En güncel e-postalarınıza, randevu ve adres defteri bilgilerinize her an cebinizden ulaşabilirsiniz.
USB data kablosu yardımıyla bilgisayarlarınızdaki “Outlook” “Inbox”, “Contacts”, “Calendar” ve “Tasks” öğelerini PDA ile senkronize edebilirsiniz.
Gerekli uyarlama ve ayarlar yapılarak, PDA ile kurumsal veri ağlarına erişebilirsiniz, ve yükleyeceğiniz uygun yazılımlarla mobil veri uygulamalarını hayata geçirebilirsiniz.
2 megapiksel kamerasıyla yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekebilir ve saklayabilirsiniz ve çektiğiniz fotoğrafları MMS ile sevdiklerinize gönderebilirsiniz.
Popüler müzik ve videoları indirebilir, hafıza kartınıza kaydettiklerinizi PDA’dan dinleyebilir ve izleyebilirsiniz. Kaliteli müzik performansıyla müziğinizin tadını çıkarabilirsiniz.
Kablosuz veri ağlarında da kullanıma uygundur. E-postaAdresi, Hotmail® ve POP3/IMAP erişimine açık tüm e-postalar Word ve Excel dosyaları görüntülenebilir ve değiştirilebilir. PowerPoint® ve PDF dosyaları görüntüleyebilir ama değiştirmez. Bazı dosya özellikleri tam olarak desteklenmemektedir. Desteklenmeyen dosya özellikleri için kullanım kılavuzuna başvurulur. Yetkilendirildiği ve gerekli ayarların yapıldığı ağlarda

PDA HTC P4350 Paketinden Neler Çıkar?
PDA
Batarya
Şarj Cihazı
Stereo kulaklık
USB Data Kablosu
Hızlı Başlangıç Kılavuzu
Taşıma kılıfı

PDA Phone ile hangi servisleri kullanabilirim?
EDGE, WAP, MMS ve E-posta adresim servislerinden yaralanabilirsiniz.

PDA Phone ile cep telefonumdan e-posta almak arasındaki fark nedir?
PDA'ler Push e-mail destekli modelleri ile, e-postaların anında cihaza gelmesini sağlarken POP3 ayarlı telefonlarda mesajlarınızı ancak kontrol ettiğinizde görebilirsiniz. "Push e-mail" sayesinde gelen mesajlarınızdan anında haberiniz olur.

PDA cihazları ile e-posta adreslerimi kullanabilir miyim?
POP3 destekli e-posta adreslerinizle kullanabilirsiniz. Bir çok Internet Servis Sağlayıcının ve portalın sunduğu e-posta servisi POP3 desteklidir. Örnek Turkcell E-posta Adresi, Superonline, Gmail, TurkNoktaNet, E-kolay, TTnet, Yahoo!*, Mynet*. (*Ücret karşılığı POP3 desteği sağlamaktadırlar)

E-postalarımın TurkcellPDA’ya gelmesi için ne yapmalıyım?
E-postalarınızın TurkcellPDA’e gelmesi için cihazınız ile bilgisayarınızı (exchange server’ınız) senkronize etmeniz gereklidir. Senkronizasyonun ve gerekli ayarların nasıl yapılacağı, cihaz kutusunun içinde yer alan CD’nin içindeki kullanım kılavuzunda detaylı olarak anlatılmaktadır.

TurkcellPDA cihazları hangileridir?
HTC P4350 / HTC S620 / QTEK S200

TurkcellPDA' lerle internete nasıl girebilirim?
TurkcellPDA cihazınızın MMS, internet ve WAP ayarları yapılmıştır; ek bir işlem yapmanıza gerek yoktur. TurkcellPDA ile internete girmek için sırasıyla Start > Internet explorer’ı tıklamanız ve ilgili bölüme web adresini yazmanız yeterlidir. Favoriler bölümünden Turkcell WEB ve Turkcell Wap adresimize hızlıca bağlanabilirsiniz.

TurkcellPDA P4350’yi nasıl Türkçeleştiririm?
TurkcellPDA P4350’yi Türkçeleştirmek için link'e tıklayınız...


TurkcellPDA’i yurtdışında kullanabilir miyim?
Evet, TurkcellPDA’yı yurtdışında Turkcell ile anlaşmalı operatorlerin kapsama alanlarında kullanabilirsiniz. Bunun için kullanacağınız hattın uluslararası dolaşıma açık olması gerekmektedir.
Turkcell anlaşmalı operatöler için www.turkcell.com.tr safasını ziyaret edebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

TurkcellPDA Turkcell tarafından mı üretiliyor?
TurkcellPDA, High Tech Computer Corp. (HTC) (www.htc.com) firması tarafından üretilmekte, K.V.K. Teknoloji Ürünleri ve Tic. A.Ş. (www.kvk.com.tr) tarafından Türkiye'ye ithal edilmekte ve dağıtılmaktadır. Teknik servis hizmeti de K.V.K. Teknoloji Ürünleri ve Tic. A.Ş.nin teknik servisleri tarafından verilmektedir.

HTC markasını bilmiyorum iyi bir marka mıdır?
Tüm TurkcellPDA ler öncelikle detaylı test prosedürlerinden geçmektedir. HTC dünyanın en büyük PDA üreticisi olup tüm büyük operatörlerin ve diğer tanınmış markaların ürünlerini üretmektedir. Toplam çalışan sayısı 4200 kişi olup , 2006 yılı market değeri 10 milyar USD olarak belirlenmiştir. HTC firması 2007 yılında stratejisini değiştirerek kendi markasını, ürettiği PDA' lerine basmaya başlamıştır.

TurkcellPDA QTEK S200' ü nasıl Türkçeleştiririm?
TurkcellPDA QTEK S200 cihazınızı türkçeleştirmek için sırasıyla Start > Programs > File explorer > My Device > Türkçe işletim sistemi menulerine tıklamanız yeterlidir.
Cihaz türkçe işletim sistemini otomatik olarak yükleyecek ve sonra yeniden başlatılacaktır.

PDA'mda tekrar İngilizce işletim sistemini kullanmak için ne yapmam gerekir?
Cihazına yüklemiş olduğunuz Türkçe işletim sistemini kaldırmanız yeterlidir. İşletim sistemini kaldırmak için sırasıyla Başla > Ayarlar > Sistem > Program Kaldır'a tıklamanız yeterlidir.

TurkcellPDA' i kimler kullanabilir? Hazır Kart abonesiyim kullanabilir miyim?
TurkcellPA’yı tüm Turkcell veya Hazır Kart aboneleri, bireysel veya kurumsal hat sahipleri kullanabilir. Kurumsal aboneler Türkiye genelinde Kurumsal Çözüm Merkezlerinden bilgi alabilirler.

TurkcellPDA QTEK S200 Paketinden Neler Çıkar?
TurkcellPDA
Batarya
Şarj Cihazı
Internet Explorer®
Stereo kulaklık
USB Data Kablosu
Hızlı Başlangıç Kılavuzu
Taşıma kılıfı
CD-ROM içinde Kullanıcı Kılavuzu ve Türkçe İşletim Sistemi

Not: Alıntıdır.