1-Silkroad.exe'yi çalıştırdıktan sonra karşımıza serverların yani sunucuların listesi geliyor.Burada hangi server da oynamak istiyorsak onu seçip sellect butonuna basıyoruz.Bizim tavsiyemiz her zaman yanında NEW server'larda karakter açmanızdır.Böylece daha rahat bir oyun oynayabilirsiniz.
2-ID yazan yere kullanıcı adınızı,PW yazan yere şifremizi yazıp connect butonuna tıklıyoruz.
3-bu ekranda crate butonuna tıklıyoruz.
4-ekranın sol tarafında bulunan bu pencere yardımı ile karakterimizin özelliklerini belirliyoruz.Name yazan yere karakterimizin adını(nickini) giriyoruz.bu ad başka bir oyuncunun adıyla aynı olamaz yoksa hata verir.Sex yazan kısım karakterinizin cinsiyetini belirler.Male erkek,Femela bayandır.Figure yazan kısımdan karakterimizin tipini belirliyoruz,bu kendi zevkinize göre değişir.Height boy,volume vücut yapısıdır.Cloth karakterimizin elbisesini belirler garment,protector veya armor seçebiliriz.weapon ise karakterimizin silahını belirler.glavie,spear,blade,sword veya bow seçebiliriz.
5-karakterimizin tüm özelliklerini belirledikten sonra confirm butonuna tıklıoruz.Böylece Silkroad Online'ın gizemli dünyasına ilk adımımızı atıyoruz.
6-Karakterinizi yanlış yaptığınızı düşünürseniz karakterinize tıklayıp delete butonuna tıklamanız yeterli böylece karakteriniz 7 gün içerisinde silinir.